Dzisiejsze sale weselne zazwyczaj są eleganckie i piękne same w sobie, ale młode pary często chcą, aby przygotować dodatkowe dekoracje, by ten jeden jedyny dzień w ich życiu był naprawdę “najpiękniejszy”.

Tak naprawdę mamy 3 opcje.

Pierwszą opcją jest skorzystanie z usług florystki, która wysłucha oczekiwań narzeczonych, zapozna się z ich inspiracjami, tym, co najbardziej odpowiada stylowi wesela i oczekiwaniom (nie ukrywajmy) głównie panny młodej 😉 Następnie wybrana florystka, bądź też studio dekoracji przygotuje odpowiednią koncepcję i ofertę, która później już tylko wspólnie z zainteresowanymi będą szlifować i dopieszczać szczegóły.
Jest to niewątpliwie bardzo popularne i wygodne rozwiązanie. Spokojna głowa i przepiękne dekoracje gwarantowane. Ponadto pani dekoratorka, często podpowie coś niebanalnego lub dobierze odpowiednie kolory by wszystko ze sobą współgrało i dało świetny efekt końcowy.

Drugą możliwością jest jedynie ustalenie szczegółów z lokalem, w którym odbywa się przyjęcie. Wiele domów weselnych i restauracji w swojej ofercie zawiera “podstawową” dekorację sali np. świece, pokrowce na krzesła, serwetki i żywe kwiaty, dobrane kolorystycznie do preferencji młodej pary. Artemida również zapewnia pokrowce i dodatki, zgodne z życzeniem gości, a także dekoracyjne oświetlenie led. Dla wielu par, stały wystrój sali weselnej, uświetniony wybranymi przez siebie dodatkami w zupełności wystarcza, a korzystanie z usług profesjonalnych florystów uznają jako zbędny wydatek. Delikatne świeże kwiaty, świece i pokrowce na krzesłach, nadają klimat i dopełniają elegancki wystrój sali.

Trzecią opcją jest udekorowanie sali samodzielnie. To wspaniała okazja, by się wykazać i zrobić wszystko po swojemu, ale z drugiej strony to nie lada wyzwanie, które wymaga poświęcenia, dokładności i przede czasu, którego niestety przed ślubem zawsze jest za mało… Jeśli więc, jesteście kreatywni i dysponujecie odpowiednią ilością czasu – czemu nie?! To może być fascynująca przygoda, a później wielka duma i satysfakcja. Możecie również zaangażować w to dzieło najbliższych znajomych i rodzinę 🙂
W internecie jest tysiące inspiracji i wskazówek, jak zrobić samemu dekoracje: świece w słoiczkach oklejonych koronką, kwiaty w pękatych szklaneczkach wypełnionych wodą i koralikami, winietki z korków po winie i całe mnóstwo innych pomysłów i inspiracji, co w duszy gra!

Teraz już tylko od was zależy, z czego skorzystajcie i co będzie dla was najbardziej odpowiednią formą dekoracji miejsca, w którym będziecie celebrować wasz najpiękniejszy dzień w życiu!