Chcesz zaoszczędzić na urządzeniu zaślubin i wesela? W takim przypadku postaw na projekty DIY, czyli zrób to sam! Jedną z propozycji tego rodzaju jest samodzielna dekoracja samochodu. Jak można ją wykonać? To naprawdę nie takie skomplikowane.
Sprawdź już teraz nasze porady i wybierz najlepsze ozdoby na samochód!

Dzisiaj coraz większy nacisk kładziemy na taką organizację tego dnia, aby był on jedyny w swoim rodzaju. Dotyczy to także detali, w tym między innymi dekoracja samochodu do ślubu. Wielu narzeczonych decyduje się wtedy na wynajęcie samochodu do ślubu. Do dyspozycji mamy wiele ciekawych modeli pojazdów, w tym między innymi luksusowe limuzyny kosztujące po kilkaset tysięcy złotych, jak również modne teraz samochody retro – zarówno polskiej, jak i zagranicznej produkcji.

Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić na urządzeniu imprezy, warto pamiętać nie tylko o taniej sukni ślubnej czy niedrogim domu weselnym. Duże oszczędności można uzyskać także na drobiazgach, w tym między innymi na dekoracji samochodu do ślubu. Samodzielne przyozdobienie pojazdu wcale nie będzie związane z bardzo wysokimi
wydatkami, a przy tym także nie będzie skomplikowane. Podpowiadamy, w jaki sposób można samodzielnie udekorować samochód do ślubu!

Jak samemu udekorować samochód do ślubu?

Kiedyś ozdobienie pojazdu do ślubu było większym problemem niż dzisiaj. Aktualnie do dyspozycji posiadamy szeroką paletę różnego rodzaju produktów, które nadają się do przygotowania eleganckiej dekoracji szybko i wygodnie. Nie musimy przy tym posiadać żadnych szczególnych umiejętności!

Pierwszym krokiem do przyszykowania samodzielnej dekoracji samochodu do ślubu będzie decyzja dotycząca wyglądu tego typu ozdób. Będziemy musieli zatem określić, na jakim efekcie nam zależy.

Czy samochód ma być udekorowany kwiatami? A może wolimy wstążki? Dekoracja ma być bogata, a może tylko symboliczna? Ozdoby mają posiadać określony kolor, a może jest on drugorzędną sprawą? Chcemy, aby dekoracja była wykonana z materiałów naturalnych, a może zadowolimy się tymi sztucznymi?

To jedynie parę pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, aby znaleźć najlepszą dekorację samochodu do ślubu!
Gdy nie mamy pomysłu na to, jakie dekoracje wybrać, możemy także poszukać inspiracji on-line. W sieci znajdziemy mnóstwo fotografii przyozdobionych pojazdów, dlatego też warto je sprawdzić – potem możemy łatwo wybrać takie, które wpisują się w nasz gust.

Samodzielna dekoracja samochodu do ślubu nie musi być skomplikowana! W sklepach prowadzących sprzedaż dekoracji ślubnych i weselnych na kupujących czeka pełna gama różnych produktów, z których można stworzyć efektowne ozdoby pojazdu – niezależnie od jego marki, modelu oraz typu. Co możemy wybrać?

Piękny samochód może stać się idealnym elementem plenerowej sesji ślubnej. Podpowiemy Ci jak ją zaplanować: tutaj link.

Przykładowe dekoracje samochodu:

Bukiety z kwiatów

Popularna propozycja na ślub oraz na wesele, także do dekoracji pojazdu. Możemy wybrać dużą wiązankę albo mniejsze, także pojedyncze kwiaty. Bukiety z kwiatów można umieścić na masce, ale także w innych miejscach, na przykład przy klamkach samochodu.

Gdy chcemy przygotować kompozycję, najlepiej zrobić to na gąbce florystycznej, która będzie utrzymywała kwiaty w odpowiedniej pozycji, a także zapewni ich lepszą trwałość. Sztuczne kwiaty – popularnym wyborem są kwiaty sztuczne, które są także wielorazowe. Kwiaty te są także odporne na czynniki zewnętrzne, dlatego też nie musimy obawiać się, że zniszczą się podczas jazdy.

Sztuczne kwiaty

Można kupić jako gotowe wiązanki lub też można skomponować je samodzielnie. Do dekoracji samochodu ślubnego często wybierane są gotowe wiązanki, a także pojedyncze główki kwiatów, które umieszcza się na masce, tworząc efektowną kaskadę.

Wstążki ślubne

Kapitalnym pomysłem może być także zastosowanie wstążek. Można umieścić je na masce pojazdu, odpowiednio wiążąc je pod spodem, aby utrzymały się na miejscu. Można zastosować też niewielkie kawałki taśmy samoprzylepnych dwustronnych – sprawdźmy jednak wcześniej, czy taśma będzie łatwa w demontażu z karoserii. Ze wstążek można wykonać różnorodne dekoracje, na przykład kokardy. Tradycyjnie wstążki wiązane są także na antenach samochodowych.

Girlandy z tiulu

Ciekawym wyborem mogą być także girlandy z tiulu lub też z innego dekoracyjnego materiału. Można montować je tak samo. jak wstążki, na przykład na masce samochodu. Dodatkowo na girlandach umieścić można również ozdobne bukiety, kokardki ze wstążek.

Magnesy i naklejki dekoracyjne

W ostatnim czasie w sprzedaży pojawiły się również naklejki i magnesy dekoracyjne przeznaczone do dekoracji pojazdów. Tego rodzaju dekoracje mogą być przygotowane także na indywidualne zamówienie klienta, czyli mogą zawierać między innymi imiona nowożeńców oraz motyw przewodni zaślubin. To prosty i szybki sposób na atrakcyjny wygląd samochodu dla Pary Młodej!

Tablice rejestracyjne

Na samochodach nowożeńców bardzo często można zobaczyć także ozdobne tablice rejestracyjne. Tablice dostępne są w wielu wzorach – można również zamówić je z indywidualnym nadrukiem. Są łatwe w montażu i demontażu.

Puszki

Ciekawym pomysłem na udekorowanie samochodu do ślubu będą także puszki, które montuje się z tyłu pojazdu. Wydające podczas jazdy dźwięki informują, że w samochodzie jedzie Para Młoda. To prosta w przygotowaniu dekoracja, którą można wykonać z wykorzystaniem starych puszek po napojach. Alternatywna propozycja dla puszek to także pomponiki czy kokardki, które mocowane są do klapy bagażnika albo do haka z tyłu pojazdu.

Balony

Tanim i dobrym pomysłem na dekorację samochodu ślubnego będą również balony. Balony możemy przywiązać do pojazdu, na przykład do lusterka. Wybierajmy balony mniejsze, ponieważ te zbyt duże mogą przeszkadzać w prowadzeniu pojazdu, a nawet stwarzać zagrożenie na drodze!

Ozdobne motyle

W sklepach sprzedających dekoracje ślubne możemy znaleźć także dekoracyjne motyle wykonane z tworzyw sztucznych. Takie ozdoby prezentują się bardzo efektownie na masce samochodu. Dekoracje takie jak motyle często sprzedawane są wraz ze specjalnymi przyssawkami, które umożliwiają wykonanie łatwego montażu bez ryzyka uszkodzenia karoserii pojazdu. Wszystkie z powyższych dekoracji można zakupić w specjalnych sklepach z dekoracjami ślubnymi, które dostępne są również on-line – z dostępnymi propozycjami można zapoznać się nawet w tym momencie!

Jak zamocować dekoracje ślubne bez ryzyka dla samochodu?

Gdy chcemy samodzielnie udekorować samochód na ślub, powinniśmy pamiętać o tym, aby uważać na karoserię, a przy tym odpowiednio zamocować ozdoby, by podczas jazdy stale znajdowały się na miejscu. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę? Dekoracje ślubne można mocować na różne sposoby. Najczęściej wybór pada na taśmy
dwustronne oraz na specjalne przyssawki, które pozwalają na stabilne zamocowanie dekoracji na samochodzie.
Taśma pozwala na mocne przytwierdzenie dekoracji, ale musimy uważać, aby nie uszkodzić nią lakieru – najlepiej wcześniej wykonać próbę na mało widocznym elemencie karoserii. Lepszym wyborem będą przyssawki, które nie powodują ryzyka uszkodzenia lakieru samochodowego. Niektóre ozdoby można także po prostu przywiązać do konstrukcji pojazdu, na przykład do maski, klamek czy do antenki.

Nie korzystajmy z takich materiałów jak:

  • glinki
  • kleje na gorąco
  • plastelina

Tego rodzaju materiały mogą spowodować uszkodzenie karoserii pojazdu, dlatego też najlepiej z nich zrezygnować.

Ile można zaoszczędzić na samodzielnej dekoracji samochodu do ślubu?

Jeżeli chcemy wybrać samodzielne dekorowanie samochodu do ślubu, oszczędności mogą wynieść nas nawet kilkaset złotych w porównaniu z wynajęciem udekorowanego już pojazdu czy też zleceniem usługi firmie florystycznej na własnym aucie.

Ceny pojedynczych dekoracji rozpoczynają się już od około 5 złotych za sztukę, dlatego też już w cenie około 50 złotych możemy ładnie udekorować pojazd. Gotowe dekoracje typu wiązanka kwiatów, girlandy wykonane ze wstążek i tiulu, motyle ozdobne to cena około 30- 80 złotych za sztukę. Nietrudno zatem policzyć, że na samodzielnej dekoracji samochodu do ślubu można zaoszczędzić naprawdę sporo!

Zajrzyj również do artykułu “Dekoracja sali weselnej”