Wiele przyszłych Panien Młodych decyduje się na zapuszczenie włosów przed swoim wyjątkowym dniem, aby przygotować z nich następnie efektowne uczesanie. Jednak stylowe fryzury ślubne można wyczarować także z włosów średnich oraz krótkich.
Podpowiadamy, na co warto się zdecydować!

Efektowna fryzura ślubna to idealne dopełnienie całej stylizacji. Właśnie dlatego przy jej wyborze warto dobrze zastanowić się, jaka będzie pasowała do konkretnej sukni ślubnej oraz dodatków, a także do motywu przewodniego ślubu. Jeśli także chcemy go zastosować.

Panna Młoda posiadająca długie włosy ma w tym przypadku najwięcej możliwości. Na włosach długich można wykonać różnego rodzaju uczesania. Zarówno misterne upięcia, jak i stylowe fryzury z włosów rozpuszczonych. Nie oznacza to jednak wcale, że z przygotowaniem uczesania dla włosów średnich i krótkich również będziemy mieli dużo problemów. Na co warto się wtedy zdecydować?  Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Równie ważny jak dobór fryzury jest odpowiedni makijaż. Tu znajdziesz kilka porad dotyczących odpowiedniego makijażu: link tutaj.

Fryzury ślubne dla średnich włosów

Panny Młode posiadające włosy o średniej długości mają również duże pole do popisu, jeśli chodzi o wybór stylizacji na swój wyjątkowy dzień. Do dyspozycji mamy zarówno klasyczne, jak i nowoczesne style uczesania, aby dopasować je do konkretnej stylizacji ślubnej. Włosy średniej długości to włosy sięgające najczęściej do ramion. Wiele kobiet nosi je rozpuszczone. One są również wystarczająco długie, aby wykonać z nich urocze upięcia. Fryzury o takiej długości mogą także posiadać grzywkę, która może być równa lub okalać twarz dookoła. Nie wiesz, jaka fryzura ślubna ze średnich włosów sprawdzi się najlepiej? Sprawdź już teraz nasze propozycje na modne uczesania!

Fryzura ślubna z falowanych włosów

Falowane włosy uznawane są za najbardziej romantyczne, dlatego też także świetnie sprawdzą się na zaślubiny! Fryzury falowane można także wykonać na włosach o średniej długości. To jedna z najbardziej popularnych propozycji na ten wspaniały dzień. Fale mogą być zarówno dość ścisłe, jak i drobne, a także mogą być bardziej miękkie i duże w zależności od tego, na jakich wałkach będą one wykonane. Fale można także przygotować na lokówce, a nawet na prostownicy!

Fryzura ślubna z warkoczem na boku lub z tyłu głowy

Wprawdzie na włosach o średniej długości nie można wykonać długiego warkocza. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby był to warkocz zawinięty na boku albo z tyłu głowy. Taki warkocz będzie nadawał całej fryzurze romantyczny, rustykalny wygląd. Warkocz znajdujący się na boku albo z tyłu głowy może być także udekorowany, na przykład wpiętymi kwiatami.

Fryzura ślubna upięta

Ze średniej długości włosów można także przygotować różnego rodzaju upięcia ślubne. Bardzo popularne są upięcia umieszczane na boku lub też z tyłu głowy na niższej wysokości niż tradycyjne koki.
Upięcia ślubne z włosów o średniej długości najlepiej wyglądają wtedy, gdy są wykonane z włosów lekko falowanych. W efekcie cała stylizacja może uzyskać lekkość i dziewczęcy wygląd. Pięknie będą wyglądały także dekoracyjne kwiaty lub inne ozdoby we włosach.

Fryzura ślubna z dekoracją we włosach

Aby włosy o średniej długości mogły prezentować się jeszcze piękniej, można dobrać do nich również różnego rodzaju dekoracje. Dzisiaj Panny Młode chętnie decydują się na dekoracje takie jak duże spinki czy też wianki. Nadają one całej stylizacji dziewczęcego uroku. Dekoracje tego rodzaj będą dobrze prezentowały się zarówno na włosach upiętych, jak i na tych rozpuszczonych.

Fryzury ślubne dla krótkich włosów

Także krótkie włosy mogą posłużyć jako baza do przygotowania pięknie prezentującej się ślubnej stylizacji na ten wspaniały dzień. Co najczęściej wybierają Panny Młode?
Krótkie włosy nie dają aż tak dużych możliwości, jak włosy średniej długości. Niemniej jednak także i w tym przypadku doświadczony stylista fryzur będzie mógł wyczarować na głowie przyszłej Panny Młodej urocze uczesanie.
Z krótkich włosów można przygotować zarówno romantyczne fryzury, jak i bardziej nowoczesne stylizacje. Chcesz wybrać najlepszą fryzurę z krótkich włosów? Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszymi propozycjami!

Fryzura ślubna z dekoracją we włosach

Krótkie włosy świetnie będą prezentowały się z różnymi dekoracjami – wiankami, spinkami czy opaskami!        Można wówczas wpleść je we fryzurę albo po prostu zapiąć w konkretnym miejscu, na przykład na boku.
Dzisiaj bardzo modne jest wybieranie dekoracji kwiatowych, które korespondują z kwiatami w bukiecie Panny Młodej. Wtedy cała stylizacja wygląda spójnie i elegancko!

Fryzura ślubna z welonem

Obecnie welony nie są już tak popularne, jak przed laty. Często Panny Młode w ogóle z nich rezygnują. Warto jednak pomyśleć o nich wtedy, gdy mamy krótkie włosy – w tym przypadku welon będzie mógł doskonale uzupełnić stylizację i sprawić, że włosy będą wyglądały tak, jakby były dłuższe niż w rzeczywistości! Do dyspozycji Panny Młode mają różnego rodzaju welony. Ciekawym wyborem będzie welon połączony z opaską na włosy – wtedy nie trzeba go także misternie upinać, co na krótkich włosach nie zawsze jest także możliwe.

Fryzura ślubna z woalką

Woalki były bardzo popularne przed laty, ale teraz znów wracają do łask – mogą być również stylowym uzupełnieniem fryzury ślubnej przygotowanej z krótkich włosów! Woalka wpięta we włosy może lekko przysłaniać twarz lub też możne znajdować się jedynie nad czołem. Często łączona jest ona także z niewielkim toczkiem, dużą kokardą albo z dekoracją kwiatową. Do wyboru mamy także praktyczne opaski z woalkami.

Fryzura ślubna z włosami zaczesanymi w górę

Krótkie włosy mogą być stylizowane na różne sposoby. Jednym z nich jest zaczesanie ich w górę, aby ten sposób nadać całej stylizacji bardziej atrakcyjny wygląd – włosy mają wtedy większą objętość, a także takie uczesanie może optycznie wyszczuplić twarz. Włosy zaczesane do góry można także lekko pofalować – dzięki temu taka fryzura będzie wyglądała na bardziej romantyczną.

Fryzura ślubna z włosami zaczesanymi na bok

Wielu kobietom noszącym krótkie włosy pasują także fryzury, w których są one zaczesane na bok.
Taka asymetryczna stylizacja będzie również pięknie prezentować się z dekoracjami wpiętymi we włosy na boku.

Poszukaj inspiracji on-line.

Jeżeli nie wiesz, jaka fryzura ślubna dla włosów średnich lub krótkich będzie najlepsza, w takiej sytuacji warto zapoznać się z inspiracjami, które już teraz można znaleźć on-line! W sieci czeka na nas wiele interesujących propozycji na różne fryzury ślubne dla różnych długości włosów. Gdy jakaś z nich przypadnie nam do gustu, w takim przypadku możemy zapisać zdjęcie i następnie pokazać je fryzjerowi, który będzie mógł ją dla nas przygotować.
Wybierz dobrego fryzjera na ślub!

Aby ślubna fryzura prezentowała się zachwycająco, w takim przypadku powinniśmy wcześniej umówić się do salonu fryzjerskiego. Najlepiej wybrać rekomendowany salon, który posiada wiele pozytywnych opinii i sprawdzone fryzury ślubne, jeśli nie posiadamy żadnego polecenia. Dobry stylista fryzur będzie mógł zadbać nie tylko o wspaniały wygład uczesania, ale także o jego trwałość, by wytrzymało przez cały dzień i noc!

Pamiętajmy o tym, że najlepiej umówić się także na wykonanie próbnego uczesania – w tym przypadku fryzjer będzie mógł zaprezentować nam, jak będzie wyglądało dane uczesanie przed tym najważniejszym dniem. Wtedy możemy także zadecydować, czy rzeczywiście jest ono tym, na którym nam najbardziej zależy.

Podsumowując, także włosy średniej długości oraz włosy krótkie mogą pięknie prezentować się podczas zaślubin. Wybierz taką fryzurę, która będzie wyglądała najlepiej!

A jeśli jesteś z Lublina zapraszamy do Artemidy – Dom Weselny Dominów 162