Wesele to niewątpliwie dzień, w którym musimy wyglądać po prostu pięknie!
I mowa nie tylko o pięknych pannach młodych, ale panowie również muszą się prezentować dostojnie i elegancko. O ile chodzi o suknię temat jest dużo bardziej rozbudowany i rozciągnięty w czasie, ale jeśli chodzi o strój pana młodego, może się wydawać, że sprawa jest o wiele prostsza! Przyjrzyjmy się temu bliżej…

Jak dobrać strój dla pana młodego? Czy powinien pasować do sukni przyszłej żony, czy musi mieścić się w pewnych ramach, czy też ma być wygodny i podobać się przede wszystkim panu młodemu?
Jest wiele czynników i składowych, które mają wpływ na wybór odpowiedniego męskiego stroju na uroczystość zaślubin.

Dobór odpowiedniego stroju pana młodego podzielimy na kilka kategorii:

1. Strój dopasowany do okazji, miejsca i czasu.

To dla niektórych główna zasada, która powinna wyznaczać styl i dobór garnituru.
Zazwyczaj śluby odbywają się późnym popołudniem, a przyjęcia wieczorową porą dlatego pamiętajmy o ciemnych barwach garnituru. Wesele jest to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka, dlatego ubiór również powinien być dobrany z wielką uwagą i elegancją. Jeśli natomiast uroczystość jest zaplanowana na wcześniejsze godziny, a przyjęcie odbędzie się w ciągu dnia, możemy skusić się na jaśniejsze odcienie garnituru.
Może być również tak, że mamy małą skromną uroczystość w najbliższym gronie np. w ogrodzie, wtedy również możemy pozwolić sobie na luźniejszy strój, ale zachowując ponadczasowe formy i normy 😉

Idealne miejsce w Lublinie to Artemida: kliknij i sprawdź

2. Strój musi być dopasowany do sylwetki.

Mamy różnych panów i wiele możliwości. Nie każdy będzie wyglądał w tym samym kroju tak samo… Choć kupilibyśmy garnitur najdroższej marki, źle dobrany, będzie zbędnym wydatkiem i tylko przysporzy nam nie komfortowego samopoczucia i zdjęć, których wolelibyśmy nie widzieć 😉
Mierząc garnitur pamiętajmy, że jego przód i tył powinien znajdować się na tym samym poziomie, a rękaw powinien kończyć się powyżej 1-1,5 cm mankietu koszuli.
Długość spodni natomiast nie powinna przekraczać połowy wysokości cholewki buta z tyłu, a z przodu dopuszczalne jest tylko jedno załamanie na nogawce.
I jeszcze najważniejsze, mierząc garnitur pamiętajmy jednak o swobodnym poruszaniu się i perspektywie tańców przez całą noc!

3. Osobowość pana młodego, a ubranie do ślubu.

Tak, to jaki charakter i styl bycia ma pan młody również ma znaczenie! Czasem można zaszaleć z dodatkami (muszka, krawat czy poszetka). Istotną rolę mają również spinki, które są obowiązkowe na tę uroczystość i tu też jest możliwość wyrażenia siebie i personalizację. Mogą to być klasyczne spinki, złote, srebrne grawerowane a nawet drewniane!
Można też pozwolić sobie na delikatną kratę lub prążki na garniturze albo pójść do ślubu we fraku, czy surducie 🙂