O atrakcyjny wygląd fryzury na ślub powinna zadbać nie tylko Panna Młoda, ale także inne zaproszone na tę uroczystość panie. W centrum zainteresowania, poza małżonkami, znajdują się wtedy także ich rodzice. Jaka fryzura na ślub dla mamy Panny Młodej lub Pana Młodego będzie wtedy najlepsza? Zachęcamy do sprawdzenia naszych propozycji!

Dobór odpowiedniej fryzury na ślub może być nie lada wyzwaniem. Takie trudności ma nie tylko Panna Młoda, ale także jej mama oraz przyszła teściowa. Skupmy się zatem na wyborze najlepszej stylizacji włosów dla mamy na ten wyjątkowy dzień. Jaka fryzura na ślub córki lub też syna będzie najlepsza? Czego lepiej unikać przy jej doborze? Czy lepiej przygotować ją samodzielnie, a może wybrać się do fryzjera? Odpowiadamy na te, a także na wiele innych pytań!

Fryzura dla mamy na ślub – jaka będzie najlepsza?

Na wydarzenia takie jak ślub warto postawić na fryzurę elegancką, która będzie dobrze komponowała się z szykowną sukienką. Wiele dojrzałych pań uważa, że fryzura na taką okoliczność powinna być klasyczna i zachowawcza. Jednak tak naprawdę dobry wygląd nie ma ram wiekowych. Doskonałym pomysłem mogą być także takie fryzury, które dedykowane są dla młodszych kobiet!

Najlepiej zatem nie ograniczać się przy wyborze odpowiedniego uczesania. Możemy wybrać ciekawe propozycje dla kobiet w każdym wieku – także dla każdego typu włosów. Na ślub córki lub syna można także zdecydować się na metamorfozę i zmienić całkowicie fryzurę, lub nawet kolor włosów.

Wygląd fryzury dla mamy na ślub będzie przede wszystkim bazował na tym, jakie ma ona włosy. Bardzo często dojrzałe kobiety mają krótsze włosy, ale warto wskazać, że wcale nie ograniczają one w wyborze interesujących, efektownych stylizacji.

  • Fryzury dla krótkich włosów

Gdy mama ma zatem krótkie włosy, najlepiej zdecydować się na fryzurę, która będzie podnosiła je u nasady i nadawała im większej objętości. W przypadku nieco dłuższych kosmyków świetnie będą prezentowały się te, które będą zaczesane w górę – taka fryzura potrafi optycznie wyszczuplić twarz. Jako dodatek można wybrać także efektowne opaski do włosów czy też duże, biżuteryjne spinki.

  • Fryzury dla średnich włosów

Dla kobiet posiadających włosy o średniej długości możliwości są już większe. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie fryzura w stylu pazia, która może posiadać także podkręcone końcówki, aby uzyskać większą objętość. Także świetnie będą prezentowały się włosy falowane. Można też pokusić się o wykonanie dłuższej grzywki, która będzie opadała na boki twarzy, nadając jej większą smukłość. Na włosach posiadających średnią długość można wykonać także upięcia lub wiązania, na przykład przebiegające na boku głowy.

  • Fryzury dla długich włosów

Tutaj możliwości są już niemalże nieograniczone – włosy mogą być zarówno upięte, jak i rozpuszczone.
Jeśli włosy długie mają pozostać rozpuszczone, najlepiej nadać im większą objętość na całej długości oraz podkręcić je w grube fale opadające w dół. To naturalne i eleganckie uczesanie sprawdzi się do wielu stylizacji.
Gdy natomiast chodzi o upięcia włosów, największą popularnością cieszą się różnego rodzaju koki, w tym koki klasyczne oraz koki łączone z warkoczami. Wysokie upięcia pozwalają na optyczne twarzy.

Wiele inspiracji dotyczących fryzur na ślub dla dojrzałych kobiet można znaleźć już teraz on-line, między innymi na stronach poświęconych tematyce ślubnej i weselnej, a także na portalach internetowych z fotografiami. Warto poprzeglądać różne propozycje, aby wybrać coś w sam raz dla siebie!

Fryzura ślubna – samemu czy u fryzjera?

Mama Panny Młodej lub też Pana Młodego może zdecydować się na samodzielne przygotowanie fryzury dla siebie, ale może także zapisać się do salonu fryzjerskiego, na przykład ze swoją córką albo synową!

Pierwsza propozycja, czyli samodzielne przygotowanie fryzury ślubnej najlepiej sprawdzi się wtedy, gdy mamy odpowiednie doświadczenie w tej dziedzinie i dysponujemy potrzebnymi narzędziami, na przykład lokówką. To wygodne, szybkie i tanie rozwiązanie. Pamiętajmy o tym, aby zastosować mocne kosmetyki do utrwalenia uczesania, aby mogło ono wytrzymać przez cały dzień i noc!

Druga propozycja do zapisanie się na fryzurę na ślub do salonu fryzjerskiego. Dzisiaj na takie rozwiązanie decydują się nie tylko Panny Młode, ale także zaproszone na wydarzenie kobiety! Wybierając salon fryzjerski, możemy mieć pewność, że fryzura będzie się doskonale!

Wizyta w salonie fryzjerskim to zdecydowanie najlepszy wybór dla tych pań, które chciałyby tego dnia olśniewająco. Fryzjer będzie mógł wtedy zasugerować najlepsze uczesanie dopasowane do kształtu twarzy, a także zadbać o to, aby bez problemu mogło ono wytrzymać przez całą imprezę.

Warto umówić się do salonu fryzjerskiego z wyprzedzeniem!

Jeśli chcemy zdecydować się na wizytę w salonie fryzjerskim, w takim przypadku powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby umówić się do niego z wyprzedzeniem. Wtedy możemy mieć pewność, że fryzjer danego dnia będzie mógł poświęcić nam swój czas i przygotować odpowiednie uczesanie. Na termin najlepiej umówić się na kilka miesięcy przed wydarzeniem. Podobnie jak w przypadku Panny Młodej, można także skorzystać z tak zwanego uczesania próbnego. Można wtedy zobaczyć, jak fryzura będzie się prezentować, a także wprowadzić
zmiany w uczesaniu, aby wyglądała perfekcyjnie.

Wtedy, gdy Panna Młoda – córka albo synowa – będzie zamawiała fryzjera do swojego domu, wówczas można także skorzystać z usługi na miejscu. Warto wcześniej omówić szczegóły z fryzjerem, aby miał on czas na przygotowanie wszystkich uczesań na ten wyjątkowy dzień!

Koszt wykonania uczesania na ślub będzie wynosił najczęściej od około 100 złotych do 150 złotych, ale dokładne ceny możemy uzyskać w salonach. Na cenę wpływają między innymi długość włosów oraz stopień skomplikowana zaproponowanej fryzury.

Zajrzyj do artykułu “Fryzury ślubne – rozpuszczone do ramion czy krótkie z grzywką?”
Zajrzyj również do naszego domu weselnego w Lublinie

Wobec tego o odpowiedniej fryzurze na ten dzień powinna pamiętać nie tylko Panna Młoda, ale również jej mama lub też teściowa. Stylowa fryzura pozwoli wtedy na stworzenie idealnego zestawu wraz z elegancką stylizacją i podkreśli ważność tego wyjątkowego dnia!