Ślub jest wyjątkowym wydarzeniem, które również zasługuje na wspaniałą oprawę. Im piękniej, tym lepiej! Właśnie dlatego to właśnie wtedy tak duży nacisk kładzie się na nieskazitelny wygląd. Dla przyszłej Pani Młodej oznacza to także przygotowanie specjalnego makijażu ślubnego. Jak wykonać go krok po kroku?

Wymarzona sukienka, stylowe buty, welon i biżuteria, bukiet kwiatów, kunsztowna fryzura – w tym zestawie nie może zabraknąć również specjalnego makijażu.

Tego rodzaju make-up można przyszykować samodzielnie, ale znacznie częściej wybór pada na profesjonalną makijażystkę. Jak dokładnie wykonuje się makijaż na ślub?

Makijaż ślubny – na wyjątkową okazję

Od zwykłego makijażu na co dzień ślubny make-up różni się nie tylko swoim bardziej eleganckim wyglądem, ale również trwałością. Jest przygotowywany tak, aby mógł wytrzymać bez problemu nie tylko cały dzień, ale również całą noc – bez poprawek lub też tylko z niewielkimi poprawkami.
Właśnie dlatego do makijażu ślubnego stosuje się często specjalne, profesjonalne kosmetyki, które używane są również przy malowaniu aktorów czy prezenterów w telewizji, chociaż nie są one konieczne – piękny make-up na ślub można wykonać także z użyciem zwykłych, codziennych kosmetyków kolorowych.

Aby makijaż ślubny prezentował się nieskazitelnie, warto poświecić więcej czasu niż na codzienny wygląd. Oto, jak krok po kroku wykonuje się makijaż na ślub!

1. Baza pod makijaż
Zanim zaczniemy nakładanie podkładu na twarz, warto przygotować ją odpowiednio przez nałożenie bazy pod makijaż.

Baza ma za zdanie skorygowanie niedoskonałości, wygładza twarz, a także zwiększa przyczepność i trwałość pozostałych kosmetyków. Dzięki niej makijaż będzie wyglądał wspaniale na długi czas!

2. Podkład na twarz
Drugim krokiem w wykonaniu makijażu ślubnego jest nałożenie podkładu. Musi być idealnie dobrany do koloru cery, aby nie odznaczał się jako zbyt ciemny albo jasny.

Na ślub najlepiej nadaje się podkład dość lekki, ponieważ wtedy, gdy będzie zbyt ciężki, może dać efekt „maski”.

3. Skorygowanie niedoskonałości i konturowanie
Gdy cera nadal nie jest idealna, można zastosować korektor. Ten produkt pozwala na zniwelowanie wyprysków, zaczerwienień, cieni pod oczami, a także innych niedoskonałości.

Na tym etapie można wykonać także konturowanie twarzy, które pozwoli na nadanie jej bardziej atrakcyjnego wyglądu przez lekką zmianę konturów, na przykład wydłużenie twarzy okrągłej.

Do konturowania stosuje się specjalne kosmetyki w kolorze ciemniejszym i jasnym. Gdy chodzi o uwypuklenie konkretnych partii, nakłada się kosmetyk w kolorze jasnym, natomiast wtedy, gdy chcemy zmniejszyć ich widoczność – ten w ciemnym.

4. Puder utrwalający
Puder pozwala na utrwalenie dotychczasowych efektów makijażu. Może być zaaplikowany na całą twarz albo tylko na jej strefę T, która przetłuszcza się najszybciej.

Panna Młoda powinna mieć także puder pod ręką podczas dnia ślubu – dzięki niemu można szybko odświeżyć makijaż.

5. Makijaż oczu
Kolejny etap to wykonanie makijażu oczu. Oczy zasługują na podkreślenie tego wyjątkowego dnia, ale ich makijaż nie powinien być zbyt ciężki. Wybierane są najczęściej kolory neutralne.

Aby makijaż oczu był trwalszy i wytrzymał cały ślub i zabawę weselną, stosuje się bazę pod cienie do oczu. Baza nadaje im także piękniejszy wygląd, uwypuklając ich kolor.

Makijaż oczu na ślub najczęściej jest dość klasyczny – powieki pokrywane są jasnym cieniem, natomiast kontur oka zaznaczony ciemniejszymi cieniami lub kredkami. Można zastosować także sztuczne rzęsy, które wyglądają pełniej i piękniej.

6. Brwi
Przy makijażu ślubnym nie można zapominać również o podkreśleniu brwi. Stanowią oprawę dla oka i podkreślają urok.

Brwi można podkreślić z wykorzystaniem specjalnych kredek, tuszów albo kosmetyków w formie pomady czy pudru.

7. Policzki
Zaakcentowanie policzków różem pozwala na nadanie twarzy głębi. Różem można również wymodelować kształt twarzy, na przykład wyszczuplić ją albo zaokrąglić.

Do makijażu ślubnego najlepiej nadaje się róż w pudrze, który cechuje się także wysoką trwałością.

8. Usta
W makijażu ślubnym usta zwykle mają kolor naturalny albo są lekko podkreślone kolorem, na przykład różem. Nie stosuje się zbyt intensywnych szminek, ale jeśli Pannie Młodej pasuje klasyczna czerwień, także można ją zastosować.

Warto także wybrać trwałe pomadki, które będą w stanie bez problemu przetrzymać cały dzień z niewielkimi poprawkami.

9. Utrwalenie makijażu
Na sam koniec, gdy makijaż jest już gotowy, stosuje się utrwalacz, czyli fixer. Jego zadaniem jest utrwalenie całego makijaż, dzięki czemu będzie mógł on przetrwać bez zniszczeń ślub oraz wesele.

Oczywiście, Panna Młoda powinna mieć także pod ręką potrzebne do poprawek kosmetyki. Dzięki temu będzie można błyskawicznie poprawić makijaż i sprawić, że będzie prezentował się pięknie przez cały dzień i noc.

Co warto mieć pod ręką?

  • bibułki matujące
  • szminkę użytą do makijażu
  • transparentny puder

Makijaż ślubny – zrobić to samemu czy u makijażystki?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, najczęściej makijaż ślubny jest zlecany makijażystce, która posiada odpowiednie doświadczenie oraz dysponuje także profesjonalnymi kosmetykami do makijażu.

Na spotkanie z makijażystką warto umówić się na kilka miesięcy przed ślubem i zarezerwować u niej swój termin.

Przed wydarzeniem makijażystka wykonuje także makijaż próbny, który ma na celu zaprezentowanie efektu i pozwala przyszłej Pani Młodej na wprowadzenie ewentualnych poprawek, gdy zaproponowany przez makijażystkę make-up nie podoba jej się w pełni.

Za makijaż ślubny wykonany przez profesjonalną makijażystkę trzeba zapłacić najczęściej od 150 do 200 złotych w zależności od wybranej oferty.

Oczywiście, makijaż można również wykonać samodzielnie – to najlepsza propozycja dla tych kobiet, które potrafią wykonać efektowny makijaż samodzielnie.

Zatem makijaż ślubny znacznie różni się od zwykłego makijażu na co dzień. Nie tylko jest bardziej uroczysty i odświętny, ale również musi być bardzo trwały, ponieważ właśnie wtedy może posłużyć bez problemu przez cały dzień!

Makijaż ślubny z makijażystką

Zabawa weselna w Lublinie? Sprawdź sale weselną Artemida.