Obecność bliskich na takiej ceremonii, jak ślub jest bardzo ważna i każdy w takim dniu życzy Parze Młodej wszystkiego, co najlepsze. Wiele osób zastanawia się, więc nad tym, jakie życzenia przekazać Młodej Parze. Czy najlepsze są życzenia krótkie czy długie? Te prosto z serca czy te, które znajdujemy w internecie, na kartkach z użyciem różnych mądrych cytatów? Które życzenia będą najlepsze?

Po każdej ceremonii zawsze jest czas na to, aby Młodej Parze złożyć życzenia, wycałować ich i przekazać prezenty. Najważniejsze powinny być w tym dniu życzenia, bo wtedy Młoda Para widzi wsparcie w swojej rodzinie oraz to, że każdy życzy im, jak najlepiej.

Miłość jest takim uczuciem, które wpływa na emocje wielu osób, więc o miłości powstało bardzo wiele książek, piosenek, wierszy itp. Wszystkie te elementy sztuki mogą posłużyć jako idealny podkład do tego, aby stworzyć najpiękniejsze życzenia ślubne.

Kłopotliwe składanie życzeń

Życzenia ślubne składa się dwójce ludzi i może zdarzyć się tak, że jedna z tych osób jest nam nieznana. Bardzo często jedną z osób z Pary Młodej widzimy po raz pierwszy, jeśli wybieramy się na wesele do dalszej rodziny. Jak zatem poradzić sobie wtedy z życzeniami?

To nic trudnego – powinno się znaleźć życzenia, które będą pasowały do tej sytuacji. Śmiało można skorzystać z gotowych propozycji w Internecie lub można wybrać kartki z gotowymi już życzeniami.

Będzie to najlepsze rozwiązanie, jeśli czujemy się zakłopotani taką sytuacją ze składaniem życzeń.

Krótkie życzenia

Zazwyczaj długość życzeń nie ma ogromnego znaczenia. Najważniejsze powinno być to, że płyną one prosto z serca i są bardzo oryginalne. Można na przykład użyć jakiegoś krótkiego wiersza lub cytatu i zapisać go na kartce z życzeniami.

Przykłady krótkich życzeń
Krótkie życzenia można napisać samemu, a przykładem mogą być propozycje:

“Życzę Wam dużo miłości, radości, szczęścia,
wspólnego zrozumienia, jak i wzajemnego szacunku,
który pozwoli na zbudowanie Waszej nowej rodziny.”

“Życzymy tego, co najlepsze oraz powodzenia.
Wasza wspólna będzie wyboista,
więc też życzymy tego, abyście poradzili sobie
ze wszystkimi napotkanymi problemami”.

“Życzymy tego, aby uśmiech z Waszych twarzy nigdy nie znikał, a wspólna droga była usłana pięknymi wspomnieniami, doświadczeniami i przeżyciami.”

Jak widać – możliwości jest naprawdę całkiem sporo. Trzeba tylko znaleźć coś, co pasuje do dwójki osób, które biorą ślub.

Długie życzenia
Jeśli mowa o długich życzeniach to jest na nie jeszcze więcej sposobów. Długie życzenia można napisać samodzielnie i najlepiej, jeśli będą one oryginalne. Nie trzeba układać wierszy, nie musi być rymów. Najważniejsze jest tylko to, żeby życzenia były szczere!

Oczywiście nie każdy musi być poetą, dlatego zawsze do dyspozycji pozostają życzenia, które można znaleźć na różnych forach i stronach internetowych. Jeśli będziecie tylko chcieli, to dowolnie takie życzenia możecie zmodyfikować, aby pasowały do Waszego stylu oraz do Pary Młodej, która je otrzyma.

Wiele osób twierdzi, że długie życzenia są bardziej eleganckie i lepiej pasują do takiej uroczystości, jak ślub.

Jeśli żadne znalezione życzenia się nie spodobają, można użyć cytatów z wierszy lub książek. W literaturze cytatów związanych z miłością jest bardzo dużo.

Mądre życzenia ślubne

Rodzice swoim dzieciom chcą przekazać najpiękniejsze życzenia, które będą niosły w swoim przekazie wiele mądrych słów na nową drogę życie. To te życzenia od rodziców zawsze zapadają Młodej Parze w pamięć, ponieważ są one pełne miłości, radości, szczęścia i dumy. W przypadku takich życzeń z pewnością możemy być przekonani, że płyną one prosto z serca i absolutnie nigdy nie będą fałszywe.

Gdyby rodzice chcieli dodać do swoich oryginalnych życzeń jakieś piękne cytaty, to zawsze można sięgnąć po książki i zbiór wierszy, aby wybrać coś pięknie pasującego. Cytaty związane z miłością są jak najbardziej odpowiednie na taką okazję.

Śmieszne życzenia ślubne

Ten rodzaj życzeń oczywiście najczęściej na weselach można usłyszeć od znajomych i przyjaciół. Jest to świetny pomysł na to, aby rozładować stres i napięcie u Pary Młodej. Śmieszne życzenia ślubne są również świetną pamiątką, bo na pewno chętnie wraca się do nich przez wiele, wiele lat. Warto jednak pamiętać, że życzenia są idealne dla osób, które mają poczucie humoru. Absolutnie nie mają na celu urażenia Młodej Pary.

Jakie śmieszne życzenia są interesujące?
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby śmieszne życzenia były na odpowiednim poziomie. Należy też pamiętać o doborze odpowiednich słów, aby nie zawstydzić Pary Młodej, jeśli ktoś inny przeczytałby życzenia.

Jeśli chce się znaleźć jakieś ciekawe, ale już gotowe śmieszne życzenia, to śmiało można znaleźć je na różnych portal oraz na stronach internetowych. A może ktoś ze znajomych będzie w staniem wymyślić coś oryginalne? Często w grupie znajomych znajdzie się osoba, która ma do tego talent.

Życzenia ślubne – Savoir-vivre

Podczas takiej uroczystości, jaką jest ślub korzysta się z wielu różnych tradycji, jak i zachowań. A jakie zatem są zasady Savoir-vivre?

Poniżej można znaleźć kilka przykładowych zasad:

  • życzenia powinny być składane przez osoby w takiej kolejności: świadkowie, rodzice, dziadkowie, pozostali krewni, wszystkie pozostałe osoby według starszeństwa,
  • podczas składania życzeń nie należy wręczać Parze Młodej prezentów rzeczowych, ale można przekazać kopertę z pieniędzmi,
  • składane życzenia nie powinny być za długie, aby nie blokować kolejki,
  • należy dopilnować, aby życzenia dotyczyły obydwu osób,
  • warto ograniczyć się do tradycyjnych życzeń,
  • w momencie, kiedy goście składają Parze Młodej życzenia, świadkowie powinni stać za Parą Młodą i zbierać od niej sprezentowane kwiaty.

Warto stosować się do takich zasad, ponieważ nikt z gości nie narazi się na popełnienie gafy, a nawet organizacja takich życzeń będzie łatwiejsza dla Pary Młodej, jak i dla świadków, którzy z organizacją w tym dniu pomagają.

Dedykacja do Księgi Gości

Młoda Para bardzo często na weselu wystawia w ogólnodostępnym miejscu Księgę Gości, która ma puste kartki, które każdy z gości może zapełnić życzeniami od siebie. Bardzo często można tam wklejać również zdjęcia lub narysować coś od siebie. Warto pomyśleć o odpowiedniej dedykacji jeszcze przed uroczystością, aby być przygotowanym.
Taka Księga Gości jest pięknym wspomnieniem dla Pary Młodej i zawsze chętnie wraca się do tak oryginalnych wpisów. Często taki wpis znaczy więcej niż podarowana kartka z życzeniami w dniu ślubu.

Samą Księgę Gości przyszła Para Młoda może nabyć w sklepach, w miejscach, gdzie zamawiane były zaproszenia ślubne lub Księgę Gości można stworzyć metodą DIY. Wcale nie jest to trudne.

Podsumowując można zauważyć, że życzeń jest bardzo wiele, a będzie jeszcze więcej, jeśli każdy wymyśli coś od siebie. Życzenia dla Pary Młodej można przekazać w postaci kartki, innych pamiątek lub nawet w formie listu, jeśli nie będzie nas na ślubie. Miłym gestem jest przekazanie życzeń Młodej Parze, jeśli zostaliśmy zaproszeni, a nie mogliśmy przybyć na uroczystość.

Lokal Artemida w Lublinie – to idealne miejsce na Twoje przyjęcie!