Podróż poślubna może wieść zarówno do polskich miejscowości, jak i może prowadzić za granicę. Jeśli jesteście na etapie wyboru idealnego miejsca na wyjazd, zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi poradami!

Tradycja wyjazdu na podróż poślubną przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie bardzo często nawet po zakończonej imprezie nowo zaślubieni małżonkowi wyjeżdżają wspólnie na wycieczkę. W Polsce podróże poślubne cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Wiele par planuje je na równi ze ślubem i weselem, wybierając dla siebie najlepszy cel podróży. Do dyspozycji mamy wiele interesujących miejsc, które zlokalizowane są zarówno w Polsce, jak i w innych krajach świata. Na co warto się zdecydować?

Idealna podróż poślubna – czyli jaka?

Jeśli chcemy zdecydować się na wspólny wyjazd po ślubie, przede wszystkim powinniśmy razem ze swoją drugą połówką ustalić termin, a także charakter wycieczki. W ten sposób każdy będzie zadowolony! Najlepiej, gdy świeżo upieczeni małżonkowie zgadzają się co do charakteru wypoczynku, który można spędzić aktywnie bądź leniwie. Do  dyspozycji mamy zatem wycieczki skoncentrowane na zwiedzaniu pięknych zakątków, na uprawianiu sportów, ale również na wypoczynku – opalaniu się nad morzem czy też przy basenie.

Oczywiście, możemy wybrać dla siebie taką wycieczkę, która będzie posiadała w sobie różnego rodzaju elementy. Zwiedzanie, relaks czy uprawianie sportów, dlatego też taki wyjazd może być kapitalną propozycją dla tych par, które lubią wypoczywać na różne sposoby.

Pamiętajmy także o tym, że podczas podróży poślubnej najlepiej kłaść nacisk na komfort. Nie żałujmy zatem pieniędzy na udogodnienia, aby wyjazd był wtedy całkowicie udany! Zamiast ciasnej „dwójki” lepiej zdecydować się na większy apartament, który będzie elegancko udekorowany. Warto także zdecydować się na wykupienie dodatkowego wyżywienia i nie martwić się o jedzenie na mieście, czy kupowanie produktów we własnym zakresie.

Podróż poślubna powinna być maksymalnie komfortowa!

Dla jeszcze większego zadowolenia z wyjazdu możemy wybrać także na wypoczynek w hotelu Spa, który będzie mógł zaoferować nam szeroką gamę zabiegów upiększających oraz relaksacyjnych na całe ciało. Możemy także zdecydować się na hotel z własnym basenem czy też z innego rodzaju atrakcjami. Warto sprawdzić oferty dokładnie przed dokonaniem rezerwacji! Pamiętajmy o tym, aby miejsce wyjazdu dostosować także do pory roku. Gdy chcemy zorganizować podróż poślubną przypadającą na miesiące jesienne i zimowe, strzałem w dziesiątkę mogą być ciepłe kraje, gdzie będzie można spędzić czas w przyjemnym słońcu!

Gdzie zatem możemy wyjechać w podróż poślubną? Czy lepsza będzie Polska, a może zagranica? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Podróż poślubna w Polsce.

Nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę, aby miło spędzić swój czas razem z ukochaną osobą. Do dyspozycji mam wiele interesujących zakątków zlokalizowanych zarówno nad morzem,jak i w górach. Atrakcji jest w bród!

Polska oferuje nowożeńcom pełną paletę propozycji – do wyboru mamy między innymi zabytkowe miasta opowiadające fascynujące historie, zachwycające szlaki turystyczne, które prezentują zapierające dech w piersiach widoki, ale również leniwe propozycje, na przykład nad Bałtykiem czy też na Mazurach.

W Polsce możemy bez problemu zorganizować podróż poślubną samodzielnie – możemy dobrać odpowiednie miejsca noclegowe, jak i atrakcje, bez obawy o barierę językową, a także dodatkowe koszty związane z przewalutowaniem. Nic więc dziwnego, że obecnie tak wiele osób decyduje się na podróże poślubne właśnie w Polsce!

Przykładowe miejsca na romantyczną podróż poślubną w Polsce:

 • kierunki górskie – Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Karpacz, Bieszczady
 • kierunki nadmorskie – Mielno, Trójmiasto, Ustka, Międzyzdroje, Półwysep Helski
 • Jura Krakowsko-Częstochowska
 •  Kraina Wielkich Jezior Mazurskich
 • Kazimierz nad Wisłą
 • Malbork
 • Kraków
 • Wrocław

Oczywiście, to tylko kilka propozycji, ponieważ tak naprawdę do dyspozycji mamy ich znacznie więcej. Polska skrywa wiele fascynujących zakątków, które mogą nas oczarować od pierwszego spojrzenia!

Podróż poślubna za granicą.

Wiele par decyduje się również, na podróż poślubną wiodąc za granicę. W tym przypadku wybór mamy już znacznie szerszy, ale musimy liczyć się też z wyższymi kosztami podróżowania. Zagraniczne podróże poślubne mogą wieść zarówno do krajów europejskich, jak i na inne kontynenty, na przykład do Azji, Afryki czy też do Ameryki Północnej. Taki wyjazd może być także spełnieniem marzeń!

Jeśli będziemy chcieli zdecydować się na zagraniczny wyjazd, pamiętajmy o tym, że w określonych przypadkach będzie on wymagał od nas również odpowiednich przygotowań, na przykład wyrobienia paszportu, zdobycia specjalnych wiz, wykonania szczepień na egzotyczne choroby.

Przykładowe miejsca na romantyczną podróż poślubną za granicę:

 • Paryż we Francji
 • Rzym, Florencja, Wenecja we Włoszech
 • Santorini w Grecji
 • Egipt
 • Maroko
 • Turcja
 • Wyspy Kanaryjskie
 • Malediwy
 • Karaiby
 • Seszele
 • Mauritius
 • Sri Lanka
 • Stany Zjednoczone
 • Kuba
 • Japonia, Chiny, Korea Południowa
 • Kenia

 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przy planowaniu swojego wyjazdu warto pamiętać o aurze. Jeśli chcemy mieć pewność, że wyjazd będzie całkowicie udany, w takim przypadku sprawdźmy wcześniej prognozy pogody na miesiąc, w którym planujemy swoją wycieczkę!

Podróż poślubna – samodzielnie czy z biurem podróży?

Swoją podróż poślubną możemy zaplanować zarówno we własnym zakresie, jak i możemy wybrać pomoc biur podróży. Co sprawdzi się lepiej?

Podróż poślubna z biurem podróży.

Gdy zależy nam na maksymalnej wygodzie, w takim przypadku najlepiej podróż poślubną powierzyć sprawdzonemu biuru podróży. Wtedy możemy mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. My wybieramy wtedy tylko interesującą nas wycieczkę z katalogu, a cała organizacja leży wtedy po stronie biura.

Wyjazdy z biurami podróży często kojarzone są jako bardzo kosztowne, ale w rzeczywistości różnice cenowe w przypadku wypoczynku na tym samym poziomie przy organizacji wyjazdu samodzielnie nie są tak duże. Co więcej, często można trafić także na atrakcyjne promocje, dzięki którym wyjazd może kosztować nas naprawdę niewiele!

Gdy chcemy zaoszczędzić najwięcej, warto sprawdzić oferty typu last minute, które pozwalają na wyjazd w cenie nawet o połowę niższej niż oryginalna. To nie lada gratka dla lubiących oszczędzać!

Podróż poślubna organizowana samodzielnie

Zaletą samodzielnych wycieczek jest możliwość dokładnego zaplanowania wyjazdu tak, a był on całkowicie dostosowany do naszych indywidualnych wymagań. Wtedy nie musimy podążać za planem ustalonym przez biuro podróży, ponieważ możemy stworzyć go samodzielnie, a także dowolnie modyfikować według naszych wymagań. Zatem samodzielnie organizowana podróż poślubna da nam na pewno więcej swobody.

Dzisiaj jej przygotowanie nie musi być także bardzo trudne – w internecie możemy znaleźć szereg różnych serwisów pozwalających na zarezerwowanie biletów lotniczych oraz noclegów praktycznie na całym świecie!

Samodzielnie przygotowana wyprawa sprawdzi się także wtedy, gdy chcemy zaoszczędzić. Wówczas możemy samodzielnie dobierać odpowiednie elementy naszej układanki, aby dały one jednocześnie bardzo ciekawy wyjazd pełen atrakcji, ale także cechowały się przystępną ceną.

Podsumowując, udana podróż poślubna może mieć miejsce zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Do  dyspozycji mamy wiele interesujących miejsc, które zapewnią nam niezapomniane przeżycia. Swoją podróż wraz z ukochaną osobą można zacząć planować już teraz!