Stylowo udekorowana sala weselna to wspaniałe tło do zabawy w ten wyjątkowy dzień. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, na krzesła można nałożyć specjalne pokrowce.

Przy doborze tej idealnej sali weselnej warto zwrócić uwagę nie tylko na jej lokalizację oraz wielkość, ale również na jej wygląd. Atrakcyjnie prezentująca się sala na pewno sprawi, że przyjęcie będzie jeszcze bardziej magiczne!

Coraz więcej przyjęć weselnych urządzanych jest w konkretnym stylu, na przykład rustykalnym czy romantycznym. Dekoracje dobiera się wtedy także kolorystycznie, aby razem tworzyły atrakcyjnie prezentująca się kompozycję z otoczeniem.

Problemem przy dekorowaniu sali weselnej często okazują się być krzesła. Niedopasowane do wnętrza, w całkowicie innym kolorze niż wybrane ozdoby, niekiedy także nieco podniszczone lub po prostu nieładne. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakrycie ich dopasowanymi pokrowcami. Jak wybrać te najlepsze?

Pokrowce na krzesła – szybka i estetyczna zmiana

Pokrowce na krzesła to prosty sposób na szybką i estetyczną zmianę wyglądu krzeseł na sali weselnej. Wystarczy tylko nałożyć je na krzesła, aby nadać im całkowicie inny wygląd!

Do uszycia pokrowców na krzesła na wesele najczęściej stosuje się białe tkaniny lub tkaniny w kolorze ecru, które mają uniwersalne zastosowanie.

Na przyjęciach można spotkać się z różnymi formami pokrowców – mogą być ściśle dopasowane do krzesła lub też bardziej luźne, tworząc ozdobne kaskady materiału.

Najczęściej osłaniają całe krzesło, dlatego też nadają wszystkim krzesłom na sali jednolity wygląd – to dobry wybór wtedy, gdy sala posiada krzesła różnych typów i nie tworzą one razem zgranego kompletu.

Aby uzyskać jeszcze ładniejszy efekt, ozdabia się je kolorowymi wstążkami albo stroikami z kwiatami. Dzięki temu można indywidualnie dopasować wygląd krzeseł do przyjętych założeń aranżacyjnych w sali.

Pokrowce na krzesła pozwalają także na zakrycie różnych plam i uszkodzeń tapicerki meblowej oraz drewna, dlatego też sal weselna może prezentować się dzięki nim jeszcze piękniej.

Zalety zastosowania pokrowców na krzesła weselne:

  • nadanie sali weselnej odświętnego wyglądu
  • łatwy i szybki sposób na odmianę krzeseł w sali
  • dopasowanie do stylu aranżacji weselna wybranego przez Parę Młodą
  • różne możliwości doboru kolorystyki dodatków
  • dopasowane do różnych typów krzeseł
  • niski koszt w połączeniu z bardzo atrakcyjnym efektem
  • przykrycie ewentualnych zabrudzeń i uszkodzeń krzeseł
  • zabezpieczenie krzeseł przed zabrudzeniem
  • są łatwe w utrzymaniu w czystości – wystarczy je zdjąć i wyprać

Jak dobrać najlepsze pokrowce na krzesła na wesele?

Przy doborze odpowiednich pokrowców na krzesła weselne należy przede wszystkim wziąć pod uwagę swój pomysł na aranżację przestrzeni, a także obecny wygląd sali.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, najczęściej wybór pada na pokrowce białe albo w kolorze ecru, które następnie mogą być uzupełnione o kolorowe wstążki i kokardy, na przykład z organzy, woalu czy z satyny.

Wstążki dostępne są w wielu kolorach do wyboru, zatem można bez trudu dobrać je go ogólnego motywu weselnego, na przykład można postawić na kolor złoty, srebrny, czerwony czy niebieski.

Naturalnie, pod uwagę warto również wziąć ogólny wygląd sali weselnej, aby kolorystyka pokrowców pasowała do całości aranżacji.

Pokrowce pod względem kształtu i wymiarów dobiera się indywidualnie do krzeseł. W użyciu znajdują się pokrowce o dopasowanych parametrach, które pasują tylko na jeden typ krzeseł, ale można też spotkać się z takimi, które są elastyczne i w związku z tym mogą pasować do różnych krzeseł.

Przy ich doborze warto zatem wziąć pod uwagę wymiary, aby mieć pewność, że pokrowce będą pasowały na krzesła w sali weselnej i nie będą na nie ani zbyt duże, ani też zbyt małe.

Na salach weselnych można najczęściej spotkać się z pokrowcami na krzesła z prostokątnym oparciem. W przypadku, gdy krzesła mają półokrągłe wykończenie, najczęściej na oparcie krzesła stosuje się luźny kawałek materiału, który jest dekoracyjnie przewiązany i przytrzymany wstążką. Na krzesła w takich kształtach sprawdzają się też pokrowce elastyczne.

Skąd wziąć pokrowce na krzesła weselne?

Pokrowce na krzesła weselne można zdobyć na kilka różnych sposobów, między innymi można otrzymać je od sali weselnej, gdy dysponuje ona takim wyposażeniem, a jeśli nie, można je wypożyczyć, a także można je zakupić.

Pokrowce na krzesła weselne na wyposażeniu sali

Problem jest rozwiązany, gdy sala weselna posiada własne pokrowce na krzesła. Dzisiaj jest tak coraz częściej, dlatego warto o nie zapytać. Często sala może udostępnić także różne rodzaje kokard do dekoracji pokrowców. Być może wśród nich znajdują się też takie, które będą pasowały do pomysłu na aranżację wnętrza.

Jeśli sala nie dysponuje pasującymi do koncepcji wstążkami, można dokupić je także samodzielnie – to niższy koszt niż kupowanie nowych pokrowców albo ich wypożyczanie. Wystarczy tylko zamówić tkaninę albo wstążki w pasmanterii, a potem przyciąć je do odpowiednich rozmiarów i przewiązać na założonych już pokrowcach.

Za pokrowce na wyposażeniu sali najczęściej nie trzeba już dodatkowo płacić – są one wliczone w koszt wynajmu.

Pokrowce na krzesła weselne do wypożyczenia

Jeśli okazuje się, że w sali nie ma do dyspozycji pokrowców na krzesła, najczęściej wybór pada na ich wypożyczenie. Wynajmem takiego wyposażenia zajmuje się obecnie wiele firm, które obsługują imprezy okolicznościowe i biznesowe. Ich adresy można znaleźć przez internet.

W ofertach firm można znaleźć wiele różnych typów pokrowców – głównie białych oraz w kolorze ecru. Niekiedy można również wypożyczyć do nich dodatkowe dekoracje, ale można też zakupić je we własnym zakresie.

Koszt wypożyczenia jednego pokrowca waha się zwykle od 5 do 10 złotych, dlatego też warto porównać ze sobą oferty i wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna cenowo.

Zakupienie pokrowców na krzesła weselne

Ostatnia, najmniej opłacalne opcja to zakup pokrowców na krzesła weselne. Koszt jednego pokrowca to zwykle kilkadziesiąt złotych, co przy wielu gościach może dać sporą sumę.

Korzystniejszym wyborem w tym przypadku są zatem pokrowce na krzesła, które można wypożyczyć w znacznie niższej cenie.