Wiele par decyduje się na wynajęcie samochodu do swojego ślubu. To doskonała okazja, by przejechać się wyjątkowym modelem, ale również sposób, by uświetnić ten wspaniały dzień. Do dyspozycji jest szeroka gama aut do ślubu. Czy lepiej zdecydować się na to starsze, zabytkowe, a może nowoczesne? Podpowiadamy!

Jak pojechać na ślub i na wesele?

Przyszła Para Młoda musi na ogół dostać się do kościoła albo Urzędu Stanu Cywilnego, a następnie do sali weselnej za pomocą pojazdu. Najczęściej wybór pada wtedy na samochód, lecz warto też wskazać na inne dostępne propozycje, na przykład na bryczkę.

Do ślubu i na wesele można pojechać autem własnym, ale można też zdecydować się na jego wynajęcie. Ta druga opcja jest o tyle interesująca, że daje możliwość indywidualnego dobrania pojazdu.

Wypożyczalnie samochodów mogą zaprezentować swoim klientom rozmaite modele, dlatego też można bez trudu wybrać taki, który okaże się wtedy strzałem w dziesiątkę. Gdy chcecie zdecydować się na taką propozycję, warto dowiedzieć się, na co dokładnie zwrócić uwagę przy wyborze pojazdu.

Jaki samochód do ślubu wybrać?

Dobierając odpowiedni samochód, który dowiezie narzeczonych do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, a następnie poślubioną już parę do sali weselnej, konieczne będzie uwzględnienie paru istotnych kwestii. O czym trzeba pamiętać?

1. Styl ślubu i wesela

Obecnie śluby i wesela organizowane są w różnorodnych stylach, dlatego trzeba będzie uwzględnić tematykę wydarzenia. Na tej podstawie można następnie wybrać odpowiedni pojazd, który będzie wpisywał się pod kątem swojego wzornictwa w to wydarzenie.

2. Pora roku

Duże znaczenie ma pora roku, podczas której organizowany będzie ślub. Gdy para zdecydowała się na lato, można zdecydować się na samochód z otwieranym dachem – kabriolet. Gdy natomiast ślub ma odbyć się w miesiącu, który jest chłodniejszy, warto postawić na zwykłe auto.

3. Gust pary

Oczywiście, nie bez znaczenia jest również kwestia gustu. Para albo też narzeczony lub narzeczona mogą samodzielnie wybrać taki pojazd, który będzie odpowiadał konkretnym zainteresowaniom. Wtedy jego wynajęcie może być nie lada gratką dla każdego miłośnika motoryzacji.

Uwzględniając te 3 istotne kwestie, można wybrać taki samochód do ślubu, który sprawdzi się wtedy doskonale. Czy lepiej wtedy postawić na starszy model, a może na coś zupełnie nowego?

Kiedy wybrać stary samochód do ślubu?

Starsze samochody do ślubu, także samochody zabytkowe, cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród par.

To doskonały pomysł wtedy, gdy para planuje urządzenie wydarzenia w stylu retro, vintage, rustykalnym czy boho. Również sprawdzi się wtedy, gdy ślub ma być urządzony w modnym ostatnio stylu PRL.

Do dyspozycji jest wiele świetnych pojazdów do wyboru, dlatego można zdecydować się na modele marki jak Bentley, Rolls-Royce albo też Aston Martin, jeżeli wydarzenie ma odbyć się w eleganckim stylu. Z kolei wtedy, gdy urządza się przyjęcie z polskimi akcentami, można zdecydować się na samochody jak Syrenka, Warszawa, a nawet na poczciwego Malucha.

Starsze auta do ślubu mają unikatowy wygląd, dlatego też bardzo często są one wykorzystywane podczas sesji zdjęciowych. Warto więc uzgodnić z wypożyczalnią taką ewentualność, aby samochód mógł posłużyć podczas robienia zdjęć.

Kiedy wybrać nowy samochód do ślubu?

Druga propozycja to wynajęcie nowoczesnego samochodu do ślubu. Do tej kategorii zalicza się również bardzo wiele modeli, najczęściej są to luksusowe limuzyny, ale również sportowe modele syngowane znanymi markami.

Kategoria nowoczesnych samochodów luksusowych i sportowych obejmuje między innymi modele od producentów jak Audi, BMW, Mercedes, Maserati, Dodge, Mustang, Jaguar, Bentley, Phantom, a nawet Tesla. Możliwości są zatem różnorodne.

Nowoczesne auta do ślubu doskonale nadają się na wydarzenia zorganizowane w stylu współczesnym, glamour, gdy styl samochodu będzie dopasowany do stylu przyjęcia.

Jaki kolor samochodu na ślub wybrać?

Poza wyborem odpowiedniego modelu auta na ślub warto także zwrócić uwagę na jego kolorystykę. Na co się zdecydować?

Najczęściej wybierane są wtedy białe samochody, lecz również można zdecydować się na modele w innych barwach, na przykład czerni, srebrze, a nawet złocie. Warto zatem sprawdzić różne propozycje w wypożyczalniach, aby wybrać samochód, który najlepiej nada się na to wydarzenie.

Cena wynajmu samochodu do ślubu – ile trzeba zapłacić?

W kontekście wynajmu pojazdu do ślubu bardzo często pojawia się również kwestia jego kosztów. Ile zatem trzeba będzie zapłacić za taką usługę?

Zazwyczaj koszty rozpoczynają się od około 200 złotych za godzinę, natomiast im cenniejszy pojazd, tym wydatek ten będzie większy. Wobec tego zdarza się, że za godzinę trzeba będzie zapłacić nawet ponad 500 złotych. Duże znaczenie ma także dystans do pokonania.

Ogólne koszty wynajmu samochodu na ślub i na wesele to najczęściej od 500 do 800 złotych.

Z ofertami firm zajmujących się wynajmem samochodów do ślubu można dzisiaj zapoznać się w internecie, a następnie od razu porównać ich propozycje i wybrać najlepsze auto na swoje zaślubiny.