Wieczór kawalerski to jedyna tego typu impreza. Jak ją zorganizować? Jeżeli szukasz pomysłów na udaną zabawę w męskim gronie, sprawdź przygotowane przez nas propozycje. Wśród nich z pewnością wybierzesz coś, co na długi czas zapadnie w pamięć przyszłemu Panu Młodemu oraz wszystkim zaproszonym gościom!

Czym jest wieczór kawalerski?

Impreza jak wieczór kawalerski powinna być ostatnią imprezą, w której przyszły Pan Młody bierze udział przed ślubem. Właśnie dlatego powinna być ona wyjątkowa i zapamiętana na całe życie.

Nie ma jednej formuły imprezy kawalerskiej, jednak obowiązuje wtedy główna zasada – biorą w niej udział tylko mężczyźni. Odpowiednikiem wieczoru kawalerskiego dla przyszłej Panny młodej jest wieczór panieński.

Kiedy organizuje się wieczór kawalerski?

Zazwyczaj wieczór kawalerski jest organizowany na 1-2 tygodnie przed planowaną datą zaślubin.

Kto odpowiada za urządzenie wieczoru kawalerskiego?

Impreza tego rodzaju jest najczęściej urządzana przez świadka Pana Młodego. Może on wtedy skorzystać z pomocy przyjaciół. Można wtedy wspólnie wybrać odpowiednie miejsce organizacji imprezy, atrakcje oraz ustalić inne szczegóły.

Ile kosztuje wieczór kawalerski?

Koszty związane z organizacją imprezy zależne są już od wybranych atrakcji, dlatego też trudno od razu wskazać, na jaki wydatek należy się przygotować.

Za imprezę kawalerską płacą uczestnicy, poza przyszłym Panem Młodym. Organizowana jest wtedy składka, a koszty dzieli się po równo pomiędzy uczestnikami.

Jakie atrakcje wybrać na wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski może być zorganizowany na wiele sposobów. Jakie pomysły warto wziąć wtedy pod uwagę?

Przede wszystkim warto uwzględnić takie pomysły na wieczór kawalerski, które będą odpowiadały zainteresowaniom przyszłego Pana Młodego. Dzięki temu można spędzić udany czas na świetnej zabawie.

Z drugiej strony można też zdecydować się na coś zupełnie nowego, czyli taką atrakcję, która jest czymś świeżym, ale wzbudzającym zainteresowanie i gwarantującym wyjątkowe wspomnienia.

Najlepiej więc poznać różne propozycje na wieczór kawalerski, aby wybrać wśród nich coś ciekawego. Oto nasze pomysły i zadania, które sprawdzą się wtedy doskonale!

Pomysły na wieczór kawalerski

Park linowy

To kapitalna propozycja dla wszystkich amatorów spędzania czasu w aktywny sposób. Parki linowe zapewniają dawkę adrenaliny i czas w nich spędzony na pewno będzie udany. Pokonywanie kolejnych przeszkód na porozwieszanych na drzewach platformach i zjazdy na tyrolce to kapitalny sposób na męskie spotkanie.

Paintball

To jeden z bardzo popularnych sposobów na spędzenie wieczoru kawalerskiego. Paintball świetnie nadaje się na męskie imprezy – gwarantuje świetną rozrywkę. Wiele firm oferujących taką zabawę ma też w ofercie różne scenariusze imprez.

Laserowy paintball

To alternatywa dla zwykłego paintballu. Zabawa odbywa się wtedy w zamkniętym pomieszczeniu, które jest specjalnie do tego przygotowane. Gdy zatem wieczór kawalerski ma być urządzony jesienią lub zimą, gdy pogoda nie sprzyja laserowy paintball będzie strzałem w dziesiątkę.

Strzelnica

Wśród popularnych pomysłów na wieczór kawalerski znajduje się również wyjście na strzelnicę. To okazja, aby postrzelać z różnorodnych broni i sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na żywo.

Gokarty

Wyjście na gokarty to kolejny świetny pomysł na imprezę kawalerską. Można wtedy pojeździć gokartami na specjalnym torze kartingowym, który gwarantuje świetną zabawę. Często organizowane są zawody z nagrodami – wygrywa ten, kto pierwszy przyjedzie na metę.

Spływ kajakowy

To kolejny pomysł na aktywny wieczór kawalerski. Spływy kajakowe świetnie sprawdzają się na męskie wypady, dlatego z pewnością będą też kapitalnym sposobem na uświetnienie imprezy przed ślubem.

Skok spadochronowy w tandemie

By skoczyć ze spadochronem, nie trzeba wcześniej uczestniczyć w szkoleniu. Wystarczy wtedy wybrać skok tandemowy, który z tego powodu będzie także wyśmienitym pomysłem na imprezę kawalerską. Dla przyszłego Pana Młodego będzie to niezapomniane doznanie.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Jako alternatywę dla skoku spadochronowego można potraktować lot w tunelu aerodynamicznym. Tunele aerodynamiczne umożliwiają unoszenie się w powietrzu i wykonywanie efektownych ewolucji. Dzisiaj takie tunele działają w największych miastach w Polsce.

Jazda sportowym autem po torze

To świetna propozycja na wieczór kawalerski dla każdego amatora szybkich samochodów. Wykupienie przejażdżki sportowym autem po torze to gwarancja potężnej dawki adrenaliny dla kierowcy i bardzo często także spełnienie jego marzeń.

Skok na bungee

Kapitalnym pomysłem na wieczór kawalerski będzie także skorzystanie ze skoku na bungee. To bezpieczna i bardzo ekscytująca rozrywka, a towarzyszące jej emocje na długi czas pozostają w pamięci.

Gry miejskie

Zadania podczas gier miejskich mogą wieść ścieżką barów i pubów, aby w końcu doprowadzić do celu, na przykład do klubu, gdzie odbywa się szalona impreza. Takie gry można zorganizować we własnym zakresie albo skorzystać z usług agencji eventowych, które proponują gotowe scenariusze.

Jeśli impreza w Lublinie, wtedy prosta droga do domu weselnego Artemida. To idealne miejsce na Twoje przyjęcie.